Šilumos siurbliai yra įrenginiai, kurie naudoja šilumos siurbimo technologiją, kad perduotų šilumą iš vienos vietos į kitą. Jie veikia pagal termodinamikos principus ir gali būti naudojami tiek šildymui, tiek vėsinimui.

Pagrindinis šilumos siurblio veikimo principas yra naudojimas tam tikro šilumos siurbimo ciklo. Šis ciklas apima keturias pagrindines stadijas: garinimas, suspaudimas, kondensavimas ir išplėtimas. Šilumos siurblio pagrindinis komponentas yra kompresorius, kuris padidina slėgį ir temperatūrą, kad oras arba šaldiklis būtų perkeltas iš vienos vietos į kitą.


Šilumos siurbliai yra naudojami įvairiose srityse, įskaitant:

Namų šildymas ir vėsinimas: Šilumos siurbliai gali būti naudojami tiek šildymui, tiek vėsinimui. Jie gali būti efektyvūs ir ekonomiški sprendimai namų šildymui, ypač regionuose su švelniu klimatu.

Vandens šildymas: Šilumos siurbliai gali būti naudojami šildyti vandenį baseinuose arba namų šildymo sistemoje.

Šilumos tiekimas pramonėje: Šilumos siurbliai gali būti naudojami pramonėje šilumos tiekimui, pvz., gamyklose arba sandėliuose.


Šilumos siurbliai gali būti labai naudingi aplinkai, nes dauguma iš jų veikia naudodami elektrą, kuri gali būti pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip saulės ar vėjo energija. Be to, jie gali būti efektyvesni nei tradiciniai šildymo būdai, pavyzdžiui, dujiniai katilai, nes perduoda daugiau šilumos energijos nei gali patiems panaudoti.